Papírgyűjtés június 17 és 20 között

Tisztelt Szülők!

Június 17 és 20 között papírgyűjtés lesz.
Leadási idő:
07:30 – 08:00 illetve 14:00 – 16:30

Leadás helye:
A gazdasági bejáratnál (Ormánság utca felől)

Fontos:
Csak jól átkötött papírt tudunk átvenni!
A nejlon borítót kérjük vegyék le a könyvekről, füzetekről, dokumentumokról!

Tóth Sára 3.a osztályos tanuló az országos karate versenyen 3. helyezést ért el. Oklevélben és bronz éremben részesült.

Misli Vanessza 3.a osztályos tanuló a “Rock and show” táncversenyen ezüst érmet kapott, és oklevélben részesült.

Gratulálunk nekik!

A 3. a osztály májusban egy nem mindennapi, környezeti-környezetvédelmi foglalkozással egybekötött kiránduláson vett részt a hűvösvölgyi erdőben, illetve a Gyermekvasúton.
Az erdei sétára Hűvösvölgy Gyermekvasút végállomástól indultunk a hárshegyi vasútállomásra (a gyermekek a séta során megismerkedtek az erdő élővilágával és az ökológiai összefüggésekkel.) Hárshegyen felszálltunk a Gyermekvasút erdőismereti foglalkozására berendezett kocsijába, ahol a gyermekek 4 fős csoportokban tevékenykedtek interaktív módon.
A berendezett kocsival felutaztunk a Széchenyi-hegyre, majd visszavonatozunk a Hűvösvölgy végállomásra: ez idő alatt elvégezték a feladatokat, illetve előadást hallgattak  a látottakkal, tanultakkal kapcsolatban. A foglalkozás során növényt határoztak, madarakat azonosítottak, állatnyomokat ismertek fel, „tapintottak”, illatokat és hangokat ismertek fel, valamint gyógynövények hatásaival ismerkedtek.
A gyerekek gyönyörűen dolgoztak a csoport munkában. Öröm volt nézni, ahogy munkálkodtak.
Észre sem vettük mi pedagógusok, hogy milyen gyorsan elröppent a délelőtt.

Haugné Szűcs-Tassy Irén
osztályfőnök

A Lipták Villa gyermekrajz- pályázatot hirdetett “KEDVENC MESÉM” témában. A 3.a osztály örömmel készült erre a pályázatra. 150 rajzról kellett döntenie a zsűrinek.

Az osztály alkotásai maradéktalanul megfeleltek a tárlat kritériumainak, és mind kiállításra kerültek. A szakmai zsűri döntése alapján az Iskola által beküldött alkotások közül díjazásban a mi iskolánkból egyetlen rajz részesült:
Csoma Regina Kreszcencia 3.A osztályos tanuló rajza.
Oklevélben és értékes ajándékban részesült.

Makettek és gyermekrajzok a Lipták Villában

A Zugló Kupa versenysorozat megmérettetésein szép eredményt értek el a II. korcsoportos fiúk. A pingpong versenyen Kovács-Balatoni Levente (4.b) ezüst, Kiss Máté (4.n) bronz, a többpróba versenyen a csapat (Fodor-Stang Zsombor és Kiss Máté 4.n illetve Gál Hunor és Nagy Donát 4.b) bronz, egyéniben Nagy Donát arany érmet szerzett.

EU Code Week School lettünk

Iskolánk 2024. május 25-én megkapta az EU Code Week School címet.
Ez a díj elismeri az iskolánk erőfeszítéseit a kódolás és a számítógépes gondolkodás népszerűsítésére a tanulók körében.

Akkreditált Kiváló Tehetségpontként, Microsoft Showcase Inkubátor Iskolaként illetve Innovatív Iskolaként büszkék vagyunk rá, hogy a pedagógiai munkánk ilyen eredményeket ér el.

A 4. N osztály Janikovszky Éva: Ha én felnőtt volnék című könyvéből készített előadása.

A darabot betanította osztálytanítójuk, Magdi néni.

Misli Vanessza 3.a osztályos tanulónk a 4MDance versenyén Rock and Show táncműfajban aranyérmet szerzett.

Hubert Angelika 3.a osztályos tanulónk pedig az UTE Karate versenyén II. helyezést ért el.

Gratulálunk!