




2026. április 24-én rendezték meg az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Budapesti Campusán a német nemzetiségi iskolák német nyelvű vers- és prózamondó budapesti döntőjét. Iskolánkat kategóriánként egy-egy tanuló képviselhette.
Vers kategóriában Győri-Törzsök Noémi Anna 2.n osztályos tanuló és Dömse Viktor 3.n osztályos tanuló nyújtott szép teljesítményt. Felkészítőjük: Pákáné Szarka Magdolna és Pálosné Gyöngyösi Zsuzsanna.
Próza kategóriában Mack Adrienn 2.n osztályos tanuló, és Pásztor Luca 3.n osztályos tanuló képviselte kimagaslóan iskolánkat. Felkészítőjük: Pákáné Szarka Magdolna és Pálosné Gyöngyösi Zsuzsanna.
Tájnyelvi vers kategóriában indult Szász Kornél 4.n osztályos tanuló, aki kitűnő teljesítményével továbbjutott az országos döntőre, melyet május 15-én rendeznek meg. Felkészítője: Pákáné Szarka Magdolna.
Gratulálunk a résztvevőknek, a felkészítőknek, és Kornélnak sok sikert kívánunk az országos versenyen!
Tisztelt Szülők!
Április 13. és április 24. között papírgyűjtést szervezünk.
Leadási időpontok:
Minden hétköznap 07:30-08:00 és 14:00-18:00 között
Leadás helye:
A gazdasági bejáratnál, az Ormánság utca felől megközelítve. Kérjük, érkezéskor csengessenek a kaputelefonon.
Kérjük, hogy a papírt kötegelve, biztonságosan átkötve hozzák, valamint a könyvekről, füzetekről a nejlon borítókat előzetesen távolítsák el.
A gördülékeny lebonyolítás érdekében kérjük, hogy a hozott papírt legyenek szívesek a kihelyezett konténerekbe elhelyezni.
A gyűjtésből befolyt összeg az iskola alapítványát támogatja, melyet többek között sportszerek és egyéb, a diákok mindennapjait gazdagító eszközök beszerzésére fordítunk.
Köszönjük!
Március 28-án intézményünk ismételten elnyerte az Akkreditált Kiváló Tehetségpont címet. Ez nagy elismerés, mert egy független szakmai minősítés igazolja a tehetséggondozó munkánk színvonalát és eredményességét.
A tehetségpontok a Matehetsz (Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége) Tehetséghálózatának csomópontjai. A tehetségpontok magas szintű szakmai munkavégzésének támogatása érdekében a Matehetsz egy minőségbiztosítási rendszert épített ki ez az úgynevezett tehetségpont akkreditáció.
Iskolánk 2010 óta foglalkozik tudatos tehetséggondozással, 2014 óta pedig hivatalosan is tehetségpontként működünk. A 2024/25-ös tanévtől a Közép-Pesti Tehetségsegítő Tanács központja vagyunk.
Diákjaink számára sokféle lehetőséget biztosítunk, művészeti, sport és digitális területeken egyaránt. A szakköröket pedagógusaink mellett külső szakemberek, köztük sakkmester és zeneiskolai tanárok vezetik.
Célunk, hogy minden tanuló megtalálja a saját erősségeit, és biztos alapokkal lépjen tovább a következő iskolafokra.
2026. március 27-én iskolánk alapítványi estet szervezett, melynek célja az volt, hogy támogassuk az intézmény jövőbeni programjait és terveit, valamint közösen, egy jó hangulatú este keretében erősítsük az iskolai közösséget.
Az eseménynek a Zuglói Civil Ház adott otthont, amely külön gesztusként meghosszabbított nyitvatartással segítette rendezvényünket: a szokásos 20:00 helyett egészen 22:00-ig biztosították a helyszínt. A ház vezetősége és dolgozói ezzel a plusz műszakkal is hozzájárultak az iskola alapítványának támogatásához, amit ezúton is hálásan köszönünk.
Az este során a résztvevők nemcsak egy kellemes, közösségépítő program részesei lehettek, hanem hozzájárultak ahhoz is, hogy iskolánk a jövőben még több lehetőséget tudjon biztosítani diákjai számára.
„Nagyon jó érzés megtapasztalni, hogy mennyien szeretnek, és ha kell, mennyien támogatnak bennünket. A szülők mellett, akik nagyon aktívak voltak, a zuglói cégek, illetve a fellépő művészek is hozzátették a magukét ahhoz, hogy ez az est létrejöhessen.”
Molnár Andrea, iskolánk igazgatója
Öröm volt látni, milyen sokan álltak iskolánk mellé: a szülők, a fellépők, a helyi vállalkozások és a szervezők közös összefogásának köszönhetően sikerült támogatást gyűjteni a tervezett fejlesztésekhez – többek között egy tornaszoba kialakításához, a gyereknapi programok megvalósításához, valamint a pedagógusok munkájának elismeréséhez.
„Három dolog miatt is szükségünk van az alapítványunk segítségére. Egyik nagy vágyunk, és szükségletünk is, hogy a földszinten egy tornaszobát alakítsunk ki, melyben kondigépek is helyet kapnának. Tavaly egymillió forintot nyertünk tornaeszközök beszerzésére a Millió lépés az iskoládért programmal, ezt az összeget szeretnénk majd az alapítvány segítségével kiegészíteni. De ugyancsak alapítványi támogatásból létrehoznánk egy Móra Örökség Díjat, mellyel minden évben egy vagy két kollégánkat szeretnénk majd jutalmazni. Harmadrészt pedig szeretnénk az idei gyereknapon is tartalmas programokkal kedveskedni a diákjainknak, melyhez szintén kell majd az alapítványi segítség.”
Molnár Andrea, iskolánk igazgatója
Az est során összegyűlt bevétel 1.187.400 forint volt, amely jelentős mértékben hozzájárul iskolánk tervezett fejlesztéseinek és programjainak megvalósításához.
Köszönjük mindazoknak, akik jelenlétükkel, munkájukkal vagy támogatásukkal hozzájárultak az est sikeréhez.
Külön hálával tartozunk a Civil Háznak, a fellépőknek, a szülőknek és persze támogatóinknak, akik nélkül mindez nem valósulhatott volna meg.
Tisztelt Szülők!
Április 13 és 17 között papírgyűjtés lesz.
Leadási idő: 07:30 – 08:00 illetve 14:00 – 16:30
Leadás helye: A gazdasági bejáratnál (Ormánság utca felől)
Fontos: Csak jól átkötött papírt tudunk átvenni! A nejlon borítót kérjük vegyék le a könyvekről, füzetekről, dokumentumokról!
A kerületi rajzversenyen Rácz Hanna Lia 7.b osztályos tanulónk 1. helyezést ért el, Csizmazia Kincső Lilla a 7.b osztályból pedig 2. helyen végzett.
Gratulálunk!