Kedves Szülők!
A tankötelessé váló gyermekek iskolai beiskolázására 2023/2024-es tanévre szóló felhívást ide kattintva érhetik el.
Tisztelt Szülők!
Amint azt már év elején jeleztük az Önkormányzat döntése alapján ettől az évtől kivezetésre kerül a sárga csekk, mint étkezés fizetési lehetőség.
A váltás most következik be. Az április hónapra vonatkozó étkezési díjról már csak számlát állítunk ki, amit saját internet bankos utalással, vagy bankfióki befizetéssel tudnak teljesíteni.
üzemeltetési koordinátor
Ügyelet a tavaszi szünetben
Tisztelt Szülők!
A 2022/2023. tanév rendjéről szóló 22/2022. (VII. 29.) BM rendelet 7.§ (6) bekezdése alapján, a tavaszi szünetben megszervezendő ügyelet ellátására dr. Házlinger György tankerületi igazgató úr a XIV. kerületben a
Zuglói Heltai Gáspár Általános Iskolát (1148 Budapest, Padlizsán utca 11-13.) jelölte ki.
Ügyeleti napok: 2023. április 6. (csütörtök), 2023. április 11. (kedd).
Az ügyelet naponta az ügyeletet ellátó intézményben 7.00 -17.00 óra között tart.
Akik tudják már, hogy igénybe fogják venni gyermekük részére, kérem jelezzék az osztályfőnökök részére 2023.március 5-ig.
dr. Pattantyúsné Tóth Gyöngyi
intézményvezető
Étkeztetési térítési díj befizetésének változása
Tisztelt Szülők!
Budapest Főváros XIV. Kerület Zugló Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Osztályának tájékoztatása az étkeztetési térítési díj befizetésének 2023. január 1-től hatályba lépő változásáról.
A gyermekek étkeztetési térítési díjának befizetési lehetősége postai csekken 2023. január 1-től megváltozik, fokozatosan kivezetésre kerül a szülők számára.
A továbbiakban bankfióki készpénzbefizetés lesz elérhető azoknak, akik nem tudják átutalással vagy bankkártyával kiegyenlíteni a gyermekük étkeztetési számláját.
A szülőknek a hónap elején kiállított csekk helyett, egy dokumentumot küldünk, melyen a gyermek neve és a fizetendő összeg szerepel.
Kérjük, hogy a lehetőségeik szerint regisztráljanak a multischool.zuglo.hu oldalon, mert a gyermekük számára is sokkal kedvezőbb az A-B menü választásának lehetősége, ami kizárólag ezen a felületen működik.
Ahogy az eddigi tapasztalataink mutatják, a gyerekek is sokkal szívesebben fogyasztják az ételeket, ha saját maguk választhatják ki.
Talán a bankkártyás fizetés vagy az átutalás mellett szól az is, hogy akik meg tudják oldani, azok számára szerencsésebb lehet otthonról egyszerűen befizetni az adott összeget a bankfiókokban
történő hosszabb sorban állás helyett.
Köszönettel:
Szőkéné Varga Ildikó
üzemeltetési koordinátor
Iskolánk oklevelet kapott

Összefoglaló cikkünk „Ami a tanítás mellett fontos nekünk” címmel
Márton nap – képekben
Köszönjük, hogy velünk tartottatok!
Egy kis emlék, képekben.

Lipták Villa, természet Zugló szívében
Egy borongós őszi napon mit tehet az ember? Elmegy a Lipták Villába, ahol számtalan érdekes élményben lehet része.
Az épület Zugló villanegyedében, a Városliget közelében található. A Hermina út egyik háza, amely 100 éves múltjával visszaidézi a régi idők emlékét. A házban többféle programlehetőség biztosított. Mi egy természettudományos ismertető előadáson vettünk részt, játékos formában. A nagyjából másfél óra gyorsan elrepült.
A bejáratnál Harrach Péter intézményvezető fogadott minket és vezetett minket végig a foglalkozás során. Az egész épületben megelevenedett a természet, a különböző termek is a környezet megismerését szolgálták.

Hallottunk az erdők növény és állatvilágáról, kifejezetten magyarországi vonatkozásban. Pl. őzekről, szarvasokról, vaddisznóról. Nagyon jó képességfejlesztő, ismeretterjesztő játékokkal szemléltették az előadást. Személyes kedvencem, amikor egy lukon benyúltunk és ki kellett találni, hogy mit fogsz meg. A témának megfelelően találkoztam aganccsal, vaddisznó lábbal, makkal, kaviccsal, de még töltényhüvellyel is.
Másik kedvencem, amikor egy lapon különböző tárgyakat neveztek meg és a teremben elhelyezett tárgyakat megkeresve az adott leíráshoz kellett elhelyezni. Én a távcsövet találtam meg egy polcon.
Kifejezetten hasznosnak tartom, hogy a gyerekeket a természet megszeretésére oktatják, de nem tananyagként, hanem könnyed formában. Szinte észrevétlenül ragad meg az ismeret, a jól felépített anyagnak megfelelően.

Ennek egyik formája az Országos Kéktúra útvonal és a különböző turistajelzések megismertetése volt. Megtudtuk, hogy milyen jelzést kell keresni, ha forráshoz (kör), barlanghoz (omega), rövidebb- összekötő úthoz (kereszt), Mária zarándokúthoz (lila M betű), hegytetőre-kilátóhoz (háromszög) vagy akár körsétára (félkör nyíl) szeretnénk menni.
A foglakozás után szabadon lehetett játszani az erre kialakított teremben. Volt itt kirakós fejlesztő, amiből a végén természetesen egy festményszerű kép jött ki, erdővel, madarakkal.
Ötletesnek tartom a terepasztalt, amit szintén mi alkottunk meg a képzeletünknek megfelelően, fákkal, bokrokkal és csupa-csupa zölddel.

Úgy gondolom, hogy nagyon hasznos ez a foglalkozás minden korosztály számára. Menjetek el ti is és alkalmazzátok a sok hasznos információt!
Ficzay Alex 6.a
VR Tours, ahogy én láttam
Többször hallottam már az időutazásról, amit nagyon izgalmasnak tartok. Úgy döntöttem, hogy személyesen is kipróbálom ezt a virtuális kalandot.

A szervezett túra másfél órás volt és csak kényelmes ruházat és VR szemüveg kellett hozzá. A Budai vár remek helyszín erre a programra, hiszen több fontos esemény helyszíne is volt a történelem során.
A séta során láthattam a Budai vár építését. Érdekes volt benne lenni ebben a korban, régi öltözékben lévő emberek között, ahogy dolgoznak és hallani a munka zaját.
A fontosabb történelmi események is megelevenedtek, mint a tatárjárás, Buda 1541-es ostroma és 1686-os visszafoglalása. Többször láttam úgy, mintha egy szakadék szélén állnék. Olyan helyzet is volt, amikor egy lovas katona „keresztülfutott” rajtam. Lövések közepette állva követtem az eseményeket. Színesen és élethűen másznak fel a katonák a várfalra, török ruhában és turbánnal a fejükön.
A különböző helyszínekre pár perc sétával jutottunk el. Ez szerintem kell is, mert a jelenetek között így levehetjük a szemüveget és rákészülhetünk az újabb eseményekre. A történeteket azokon a helyszíneken elevenítik meg, ahol tudjuk vagy valószínű, hogy zajlottak. Külön kiemelném, hogy körbe tudtam fordulni a szemüveggel, így teljes körben benne érezhettem magam a jelenetekben. A Lánchíd felrobbantása után kifejezetten jó érzés volt levenni a szemüveget és látni, hogy teljes épségben van Budapest.


Nyugodtabb képet mutatott Ferenc József koronázása. Itt egy másik arcát mutatta a vár. Virágdísz és szalagok voltak mindenhol és egy óriási piros hőlégballont is felengedtek a magasba. A tömeg éljenzett, ezáltal nagyon valósághű volt a kép.
Ezután láthattam az 1848-49-es szabadságharc, majd az 1956-os forradalom eseményeit. Egy alkalommal egy bomba konkrétan mellettem robbant fel. Hirtelen nagy fénycsóvát láttam. Az orosz tankokat molotov koktéllal dobálták a magyar katonák. Nagyon jól szemléltették a harcokat, látszik, hogy milyen részletesen, színesen dolgozták ki a részleteket az alkotók. Szerintem ez egy olyan emberre, aki pl. az 56-os forradalmat személyesen is átélte biztos óriási hatással lehet.
Külön kiemelném, hogy véres jelenetek nélkül szemléltetik ezeket a harcokat, így mindenki számára érdekes lehet a program.
Én mindenkinek ajánlom ezt a túrát, sokat tanulhatunk belőle. Remek képi megjelenítéssel összekötve egy életre szóló élmény részesei lehetünk.
Ficzay Alex 6.a

