Tehetséggondozás

Magyar felvételi előkészítő 7:00-7:45
Vezeti: Zellesné Mezősi Tünde
8.b, 8.n
Tudós séták havonta egyszer délután
Vezeti: Pádár Erika

2021/22-as tanév

2021-ben váltunk Kiváló Tehetségponttá

2019/20-as tanév

Csütörtökön 14:30-15:30 ig a tanulási időben egy egészen másfajta tehetséggondozást kínálunk. Itt szintén a tanulás a lényeg, de egy kicsit másképp.

Kerámia Székelyné Palkó Mária, Váradyné Fábri Mónika Fizika
MTA Csordás Attila 203
Rajz Illés Ibolya, Kiss Zsuzsa Új ép. Fsz.
Mesekuckó Lánczy Tünde Új ép. I. em.
Természetbúvár Varga Éva, Vári Kata 106
Kuktanoda Szabó Andi és Üveges Judit Technika
Öko kézműves Győrfi Judit, Kampfner Ági Könyvtár
Társas Borók Erika, Szőke Andrea,Nagyiványi Csilla 18
Énekkar Kubinyiné Boros Ibolya (péntek) 5. óra

Fiák-Győrfi Judit fotóit ide kattintva érheti el.

MTA Mindent tudni akarok Matematika és tudomány Attila bácsival A körön a gyerekek érdeklődési körének megfelelő természettudományos témákkal foglalkozunk. A diákok játékosan ismerkedhetnek meg főként a fizika és a kémia egyes jelenségeivel, a matematika és a bennünket körülvevő világ összefüggéseivel. Gyakran készítünk majd eszközt az adott téma megértéséhez.
A kör célja, hogy a gyerekek közelebb kerüljenek a természettudományokhoz, önállóan is érdeklődjenek irántuk.
Várható témák: meteorológia, mechanika, hang / levegő, csillagászat, kémiai reakciók, elektromosság, kombinatorika, valószínűség, sorozatok.
Énekkar Ibi nénivel Szeretnénk az együtt éneklés örömét átélni, és másoknak is örömet szerezni dalainkkal!
Szeretnénk minél több új dalt megismerni!
Szeretnénk jól felkészülni a különböző ünnepekre, jeles napokra és persze átélni a szereplés örömét!
Kuktanoda Judit nénivel, és Andi nénivel A KukTanoda tehetség körön szeretnénk a gyerekekkel megismertetni azokat az alapvető – elsősorban konyhai- eszköz és háztartás alap tudnivalókat, amelyek később segítségükre lehetnek az olcsó, de sokoldalúan felhasználható alapanyagokból készült ételek elkészítéséhez. Felhívjuk a figyelmüket a tudatos vásárlás és a kiegyensúlyozott étrend fontosságára.
A körön egyik héten a főzésé a főszerep, ezért 14.00-15.30-ig tart, a másik héten játékos főzéssel kapcsolatos foglalkozáson vehetnek részt a gyerekek.
Agyagozás Marcsi nénivel, és Móni nénivel Agyagozni csak addig bonyolult dolog, amíg meg nem beszéljük, milyen is ez az anyag. Az első alkalmakkor néhány film bejátszásával megismerkedünk olyan technikákkal, ahol kiderül, sok mindent Tudunk készíteni agyagból. Ma már a gyors információáramlás világában belekukkanthatunk olyan rejtett világokba, ahol minden az agyagról szól. Edény, csempe, mini szobor, pecsételő? Sok mindennel megismerkedhetünk majd ebben a tanévben. A körbe olyan gyerekeket várunk, akik szeretnék az agyagot jobban megismerni, nem félnek a nehézségektől, hiszen nem biztos, hogy minden elsőre sikerül. Kíváncsiak, és kitartóak, hiszen a különböző technikák megtanulásához türelem kell. Ugyanakkor mindamellett, hogy közösen fogjuk alakítani az év tervét, a gyerekek ebben a csoportban fejleszthetik probléma megoldó képességüket, kreativitásukat, térlátásukat, kézügyességüket, megismerkedhetnek az alkotás örömével.
Öko kézműves Judit nénivel és Ági nénivel Minden ami újra hasznosított, kreatív, élvezetes. Fontos az a szemlélet, ahogy a régiből (lehetőleg olyan valamiből, ami senkinek nem kell) olyat alkotni, amit mindenki megbámul, és észreveszi, hogy nem minden hulladék, de érték. Itt nincs szemét csak fantázia, kézügyesség, szárnyaló képzelet, és az alkotás öröme.
Társasjáték Erika nénivel, Andi nénivel és Csilla nénivel A nyelvi játékokkal a magyar nyelv játékosságát, rugalmasságát használjuk ki, megfejtünk, illetve magunk is alkotunk ilyen feladatokat. A foglalkozásokat nagyrészt így kezdjük. Ezt követi a választott, vagy irányított társasjáték. A gyerekek választják ki, hogy logikai, szókincsfejlesztő, vagy ügyességi játékkal szeretnének játszani.
Természetbúvár Éva nénivel, és Kata nénivel Aktuális kerti munkák elvégzése a veteményesben és a gyógynövény kertben. Ismeretek szerzése az elültetett növényekről, azok gondozásáról. Nem feledkezünk meg az állatokról sem. Télen kerítés készítés, palántázás, és minden, ami egy igazi természetbúvárt érdekelhet.
Mesekuckó Tünde nénivel Itt a meséké, a történeteké a főszerep. Hallgasd, vagy olvasd, mindegy. A lényeg ismerkedj meg olyan alkotásokkal, melyek szebbé teszik a mindennapjaidat, felemelnek, megnevettetnek, elgondolkodtatnak, és egyszer csak észrevétlenül megtanítanak örülni, gondolkozni, tanulni.

Székelyné Palkó Mária fotóit ezen a linken, illetve ezen a linken, illetve érheti el.