A magyar népmese napja, meseíró verseny

A magyar népmese napja – Benedek Elek születésnapja

 

A főbejáratnál felállított tablón gyönyörű betűkkel írt tábla állt hétfőn reggel: ma van a magyar népmese napja, a nagy magyar mesemondó és meseíró – Benedek Elek születésnapja. Alatta
gyerekrajzok, amelyek a mesékből születtek. Hagyományaink szerint ebben a tanévben is megszerveztük a Mesemaratont, a meseolvasó projektet.
Szept. 30-okt. 2-ig tartó időszakban a felsős gyerekek közül a legkifejezőbben olvasók felolvasták az előre kiválasztott meséket az alsós tanulóknak. Lehetőség szerint irodalom vagy nyelvtanóráról önállóan mentek a korábban kijelölt alsós osztályba a felsős diákok csoportjai, hogy elvarázsolják a
kicsiket egy-egy mesével.
A felsős magyarórákon előzetesen begyakorolt mesés történetek általában tetszettek a hallgatóságnak. Sok tanító visszajelzése megerősített bennünket, hogy a gyerekek többsége jó előadó, szívesen mesélő diák. A kisebbek szájtátva hallgatták az izgalmas történeteket. Néhányan meg is tapsolták az előadást. A mesékről több osztályban is készültek illusztrációk, rajzok. Ezekből kiállítás is készül az aulában. A
kevésbé sikeres felolvasásokon is fegyelmezettek maradtak a kicsik, és figyelték a mesét.
2005 óta, a magyar Olvasótársaság felhívására és ajánlására kezdődött el a magyar népmese napjának megünneplése. Célul tűzték ki: megőrizni az olvasás, a könyvek, a mesék szeretetét, feleleveníteni a régi hagyományokat. Örök érvényű a mondás, mely szerint az irodalom (azon belül a mese is) szórakoztat, nevel, gyönyörködtet.
Reméljük, mindenki örömére és megelégedésére jövőre is folytatjuk ezt a szép hagyományt.

Dudásné Bán Valéria

 

Meseíró verseny alsóban

A magyar népmese napja alkalmából kerestük azokat a bátor MÓRÁS kalandorokat, akik útra keltek velünk a mesék birodalmába. Akik velünk tartottak, mind kiállták a mesebeli hárompróbát.

Bebizonyították, hogy méltók a mesék tudora és a mesék piktora címre is.

Néhányan a mesék vándora címet is elnyerték azzal, hogy az általunk elkezdett mesét kedvük szerint folytatták. Sok érdekes történet született, amelyből néhányat itt olvashattok.

Köszönjük a munkátokat!