Minden egér szereti a sajtot

A Proscenion Drámaszínpad érkezett az iskolába Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot című zenés mesejátékával.  Egy szürke és fehér egércsalád bonyodalmait követi végig Zakariás bácsi meséje nyomán. A különböző egerek utálják, undorodnak egymástól, mert mások és a másságot, a különbözőséget nem tolerálják. A családok gyerekei azonban egymásba szeretnek a bundájuk színétől függetlenül is és ebből származik a bonyodalom. A történet arra igyekszik rávilágítani, hogy ne a különbségeket, hanem a hasonlóságokat lássuk meg egymásban és ha valaki mégis más, mint a többiek azt kell és lehet tolerálni, elfogadni.

Az előadáshoz kötődik egy pályázat is.
Ennek a beadási határideje: 2019. június 6. (csütörtök)

Két kategória lesz:
1. kategória: Illusztráció készítése a történetről.
2. kategória: A mese írásos befejezése másképp, más tanulsággal, mint ahogyan látták.
Mindkét kategóriában külső szakmai zsűri fogja értékelni a beérkező munkákat.
Eredményhirdetés várhatóan június 13-án, csütörtökön lesz.

Kati Gábor pedagógus, színész

Fotók: Pákáné Szarka Magdolna