Pályaorientációs nap

A 3. b. osztályban Boros Bence apukája, Boros László mesélt a mentők munkájáról, az elsősegélynyújtásról és a segítségnyújtás szabályairól. A gyerekek kipróbálhattak néhány orvosi eszközt. Pl.: fonendoszkóp, vérnyomásmérő.

Fotók és szöveg: Varga Éva

A felsős évfolyamok útra keltek, a kisebbek az iskola falain belül vettek részt
szakmákkal kapcsolatos foglalkozásokon. Több osztályba vendég is érkezett,
akik megismertették a gyerekeket saját foglalkozásukkal. Köszönet azoknak a
szülőknek, akik segítséget nyújtottak a nap programjának élménydússá
tételéhez.
Az ötödikesek játékos helyszínek segítségével ismerkedtek meg a szakmákkal.
A Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége segítségével “Szakmák a
bélyegeken” című foglalkozáson is részt vettek. A 6. évfolyam az EPAM
számítástechnikai céghez látogatott el. A 7.8. évfolyam pedig a Szakmázz
Kiállításon vett részt.

Egy kisdiák tollából:

“2018.őszén egy napsütéses iskolai napon ellátogattunk az Epamhoz.
   Már az elején nagyon tetszett, ahogy fogadtak minket. Sok finomsággal kínáltak. Ezt követően egy dolgozó elmesélt nekünk néhány információt a cégről. Ezután két részre osztották az osztályt és egy-egy kísérő vezetésével körbevezettek az épületekben. Ezek nagyon szépek voltak, hiszen nemrég újították fel.
Érdekes volt számomra, a 3D nyomtató és az úgynevezett “játékszoba”. Itt, amikor elfáradtak a dolgozók csocsózhattak, gitározhattak vagy pihenhettek a puffokon.
Megtudtuk azt is, hogy ennek a cégnek Magyarországon belül 3 munkahelye van (Szegeden,Debrecenben és Budapesten).
Szoftverek készítésével, fejlesztésével foglalkozik. Támogatják a fiatal tehetségek munkáját.
   Utánaolvastam az interneten, és sok pozitív véleményt találtam. Nem véletlenül van benne a legjobb 10 munkahelyben.”

Korom Edit