A Magyar Népmese Napja

A magyar népmese napja alkalmából iskolánkban az utóbbi években szeptember végén hagyománnyá vált a felső tagozatos tanulók meseolvasó projektje, a Mesemaraton. Minden felsős osztályból a szívesen és jól olvasó gyerekek magyar népmesét, ill. népmeséket ajándékoznak az alsósoknak. Előre megtervezett és egyeztetett időpontban, kis csoportokban, mesekönyvvel a kezükben járnak sorban az ajándékmesékkel a kisebbekhez, hogy élményt nyújtsanak, örömet szerezzenek nekik. Sokan a hallott mesékről rajzot is készítenek. Az olvasás öröm, olvasni jó, mesét olvasni pedig élvezetes – jegyezte meg egy hatodikos tanuló. A pozitív visszajelzéseket, a tapsot, a rájuk szegeződő tekinteteket, figyelmet jó néven veszik a gyerekek, néhányuknak örök élmény marad. A meseillusztrációkból kiállítást hozunk létre.

 

Dudásné Bán Valéria