8.-os szülőknek ajánljuk: próbafelvételi matekból

Kedves Szülők!

Az idén egy új lehetőség, hogy a nyolcadikos tanulók próbafelvételit írhatnak matematikából. Megmérettethetik magukat a Központi Matematika Próbafelvételin, próbára tehetik tudásukat, lehetőségük van szembesülni hiányosságaikkal, hogy még időben tudják pótolni azokat. Mindemellett fontosnak tartjuk a jó időbeosztás, a szűkös 45 perc beosztásának gyakorlását is.

A próbafelvételi megírása itt az iskolában lesz, és mint a valóságban, ez is szombati napon kerül megrendezésre, november vagy december hónapban. A feladatlapok összeállítása, kiküldése és javítása központilag történik. Javítás után a gyerekek visszakapják és megnézhetik a dolgozatokat.

A próbafelvételi költsége a jelentkező iskolák számától függően:
a) ingyenes, vagy
b) ha nem kerülünk be az ingyenes keretbe, akkor 700 Ft/fő

Jelentkezni a nyolcadikos osztályfőnököknél lehet az üzenő útján. Kérjük azt is adják meg, hogy csak az ingyenes próbafelvételin vennének-e részt, vagy tudják vállalni a 700 Ft-os költséget is.

Bp. 2018. szeptember 24.                                                         Tóth Eszter (pályaválasztási felelős)