Hivatalos döntés az intézményvezetői pályázatokról

A Közép-Pesti Tankerületi Központ TK/198/02416-6/2018. iktatószámú értesítése alapján illetve a
miniszteri hatáskörből átruházott államtitkári döntés értelmében a Budapest XIV. kerületi Móra Ferenc Általános Iskola (Bp. 1144. Újváros park 2.) intézményvezetői pályázati eljárása eredménytelenül zárult.
Horváth Gizella és Jamrik Márta pályázók intézményvezetői megbízása nem támogatott.

Steinné Zagyvai Ildikó az előkészítő bizottság elnöke

TÁJÉKOZTATÁS!

NYÁRI SZÜNETI ÜGYELETI NAPOK
(kéthetente szerdán 9.00 – 13.00-ig)

JÚNIUS 27.

ELSŐ TANÍTÁSI NAP
2018. szeptember 3. hétfő

60 éve diplomázott

Szívből Gratulálunk Bérces Jánosnénak, (Jutka) néninek, iskolánk volt igazgatóhelyettesének, több mint fél évszázados áldozatos pedagógiai munkájáért, amelynek elismeréseként Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kapott. Jutka néni 60 éve diplomázott.

Öregdiák találkozó volt a Mórában

Egy ügyeleti napomon régi, kedves diákunk keresett fel azzal a kéréssel, hogy szeretnének egy találkozót szervezni. Murányi Mariannal már ott megállapodtunk, hogy az iskola szívesen ad helyet ennek a kezdeményezésnek. Régi tanítványokat a Facebookon keresztül Mariann és egy-két segítője szinte azonnal el kezdte szervezni. Napról-napra nőtt a csoport létszáma és a megosztott fényképek, emlékek mennyisége. Mariann folyamatosan életben tartotta a figyelmet, érdeklődést. Az iskolában közben azon törtük a fejünket, hogyan tudnák élménnyé tenni ezt a találkozót. Hamar megszületett az ötlet. Minden gyermek álma, hogy a 10 perces órákat 45 perces szünetek váltsák. Ebből a 10 perces órák megtartását több lelkes kolléga vállalta. A belépésnél mindenkit várt az erre az alkalomra készült ellenőrző, amibe lehetett gyűjtögetni a dicséreteket. Ujvárosi Zsuzsa néni, mint a legidősebb kolléga a tornateremben régi táborok emlékére tábori tízpróbát állított össze. Albert Andrea énekszakos kollégám a tanítványokkal nosztalgiázott, a 70-es-80-as … évek zenéit kellett felismerni, de a közös éneklés sem maradt el. Segítője volt Mindszenti Valéria és Szarkáné Páka Magdolna tanítók. Krénuszné Lukács Mária a fizika teremben egy kiállítással mérte fel ki , melyik fizika órán használt eszközt ismerik fel. Csizofszki Katalin egy az interneten keringő érdekes cérnás technikával készíttetett képet. Varga Éva néni és Sárköziné Üveges Ági néni olvasási gyakorlatot tartott, oroszul tudó diákok előnyben voltak. Zellesné Mezősi Tünde a kötelező olvasmányokat kérte számon az öreg diákoktól a tárgyak segítségével. A számonkérés sem maradjon el egy igen „nehéz” matek feladatból íratatott dolgozatot Horák Anita . Bori néni kötögetős feladata mindenkinek mosolyt és töprengést okozott. Maierné Debreceni Kinga és Kosztyáné Pál Barbara természetismeretből mérte fel volt tanítványaink a tudását. Jamrik Márta a technikában szívecskéket hajtogatott. Tóth Eszter a kémia teremben klasszikus kísérlettel várta a diákokat, magnéziumot lehetett égetni. A szívecskék sajnos nem maradtak itt, de egy dekoráció készítésével emléket állítunk a találkozónak. Nagy örömünkre szolgált, hogy nyugdíjban lévő illetve máshol dolgozó régi kolléga megtisztelt bennünket a rendezvényen. Az alsós tanárit és az ebédlőt Értekes Anikó varázsolta hangulatossá kicsi csapatával.

Ami kimaradt a beszámolómból, arról a képek is beszélnek.

Pattantyúsné Tóth Gyöngyi

szervező

Gratulálunk!

Zugló Önkormányzata dicsérő oklevelét kapta Szőkéné Varga Ildikó Üzemeltetési koordinátor.

Gratulálunk!

Vezetőség